> Projekti

Anketa o potrošnji električne energije u  kućanstvima

Učenici naše škole provode anketu o pšotrošnji elelktrične energije u domaćinstvima.

Svi zainteresirani mogu je popuniti na slijedećem linkui    ANKETA

Zahvaljujemo

Ruksak pun kulture na Korčuli – projekt Ministarstva kulture i medija

Radionica prevođenja s talijanskog jezika

Učenici talijanskog jezika  3. i 4. razreda gimnazije sa svojim nastavnicama Natali Vlašić (prof. talijanskog jezika) i Majom Šestanović (prof. hrvatskoga jezika) sudjelovali su u radionici prevođenja s talijanskog jezika.  Radionica se održala u Srednjoj školi Petra Šegedina 18. 10. 2022. godine, a voditeljica radionice bila je dr. sc. Snježana Husić, književnik-književni prevoditelj za talijanski i engleski jezik. Učenici su, prevodeći strip Pinokio prema originalnom Collodijevu tekstu i slušajući zanimljivo i poučno predavanje gospođe Snježane Husić, mogli vidjeti svu ljepotu i teškoću prevođenja na svojim prijevodima stripa i upoznati se sa zahtjevnim, ali  kreativnim zanimanjem prevoditelja. Sudionike radionice pozdravio je ravnatelj škole Lovre Botica, a za ugodno druženje i gastronomski kraj radionice pobrinuli su se učenici i nastavnici ugostiteljskog praktikuma SŠ Petra Šegedina.  Čestitamo svima na uspješno odrađenoj radionici.

Od jezika do govora i natrag – projekt učenica izborne nastave iz Hrvatskoga jezika 2. razred

Predstavljamo  2. projekt učenica izborne nastave iz HJ  Od jezika do govora i natrag  (voditeljica Maja Šestanović, prof.) Na projektu se radilo od siječnja do travnja 2021.,a projekt je predstavljen u svibnju predavanjem Čavrljajmo o jeziku  i  izložbom radova u Srednjoj školi Petra Šegedina.  Učenice Paula BlitvićFanka BrkićManuela Cifuentes ŠvigirAnita Marelić i Lucija Skokandić istraživali su jezične mrežne stranice (portale) i Jezik – časopis za kulturu hrvatskoga književnoga jezika. Predstavljene su mrežne stranice:  Hrvatski u školi, Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Hrvatski jezični portal, JEZIK.hr i Bolje je hrvatski. Cilj nam je bio  upoznati učenike s jezičnim portalima koji im mogu pomoć u nastavi i životu,  odnosno na zabavan način istraživati mogućnosti hrvatskoga jezika u svakodnevnoj komunikaciji, medijima i školi. Više o mrežnim stranicama možete doznati iz priložene prezentacije.

OTOČARENJE

Predstavljamo vam radove učenika fakultativne nastave Kreativna radionica (voditeljica Maja Šestanović, prof.) i to njihovog drugog projekta u školskoj  godini 2021./2022. – Otočarenje. Naziv je projekta novotvorenica  tvorena od  začaranosti  otokom i  sanjarenje o njemu.  Inspirirani otokom učenici su  napravili  različite kreacije teme. Projektom želimo: poticati osjećaj za lijepo; razvijati umjetničke talente i brigu za okoliš; poticati kreativnost i originalnost….

Prilozi:

Otočarenje UVOD

Radovi: 1, 2, 3, 4

Projekt učenika 2. razreda gimnazije Smijeh je lijek

Projekt učenika 2. razreda gimnazije Smijeh je lijek – Sasvim neozbiljne knjige mentorice prof. Maje Šestanović predstavljen je

12. 11. 2021. godine u Gradskoj knjižnici  Ivan Vidali. Učenici su čitali 16 djela suvremenih hrvatskih književnika temeljenih

na smiješnom. Na taj smo se način uključili u temu MHK Ajmo HRVATI se s knjigom i povezali je s 1. temom kurikula  Smijeh je lijek.

Čitali smo, uživali, smijali se, stvaralački se izražavali. Čestitamo učenicima i mentorici M. Šestanović.

Naši domaćini knjižničarke GK Ivan vidali rekli su o projektu: U petak 12. studenog s početkom u 18:30 sati u knjižnici je predstavljen projekt učenika 2. razreda Gimnazije pod nazivom "Smijeh je lijek: sasvim neozbiljne knjige". Pod voditeljstvom mentorice, prof. hrvatskog jezika i književnosti Maje Šestanović, prezentirali su nam dojmove i razmišljanja o pročitanim humorističnim proznim djelima suvremenih hrvatskih autora. Otkrili su nam zašto i kako su ih oduševili i što im se svidjelo, te priznali da se dosada nisu susreli s ovakvom vrstom literature, koju su "s guštom" čitali. Preporučili su nam neke dosada nepoznate autore i ugodno nas iznenadili iscrpnom i zanimljivom obradom zadane teme. Još jednom smo se uvjerili u netočnost tvrdnje da mladi ne vole čitanje! Možda je na nama odraslima da se upitamo da li ih primjereno i dovoljno čest.

Cijela prezentacija projekta., na smailiću, naravno    smiley

Srednja škola Petra Šegedina Korčula / Ante Starčevića 52, HR-20260 Korčula / www.ss-psegedina-korcula.skole.hr / ured@ss-psegedina-korcula.skole.hr