DAN KRUHA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Ante Biliš, 27. 10. 2017.

DAN KRUHA U NAŠOJ ŠKOLI
I ovog smo listopada kao i svake godine obilježili u našoj školi Dan kruha- Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Prigodni program pripremio je vjeroučitelj Ivo Govorko uz pomoć prof. Josipe Favro Kurtović.
Svečanost Dana kruha započeli smo pjesmama o kruhu i zajedništvu koje su nam otpjevali učenici  Josip Ivančević IV.A, Ela Šestanović II.A, Antonela Milina II.A, Marija Pivac I.A, Dora Biliš I.A, Iva Fabris I.A, Zrinka Stipanović I.B, Petra Berišić I.B, Tesa Jurjević, IV.B, Antonela Skokandić IV.B, Petra Markovina IV.B , Sara Hančević III.A, Gabrijela Maričić III.A uz pratnju na gitari Marina Brčića učenika IV.A razreda. Pater Marko nas je podsjetio na važnost kruha kao izvora životne i duhovne snage.
Prigodnom prezentacijom još jednom smo se osvrnuli na važnu činjenicu o bacanju hrane i posljedicama gladi u svijetu. Kroz prezentaciju su nas vodile učenice III.B razreda Marija Magdalena Radić i Ivana Bilić u školi Sv. Antun te učenice I.B razreda Dora Donjerković, Sara Radovanović i Marina Perić za školu Grad. Nakon pozdravnog govora ravnatelja i kratke molitve kruh je blagoslovio pater Marko u školi Sv.Antun i župnik don Frano u školi Grad nakon čega je uslijedilo zajedničko blagovanje.
Vrijedni učenici i nastavnici iz školskog ugostiteljskog praktikuma i ove su se godine potrudili da blagdanski stol obiluje krušnim proizvodima.
Zahvaljujemo se svim sudionicima školske svečanosti a posebno našim višegodišnjim sponzorima
Tim Antunović Viganj, Kroasanko Korčula , pekari Krkeljaš i obrtu Škatula koji su svojim proizvodima
obogatili naš svečani stol. (Lidija Radovanović).

Srednja škola Petra Šegedina Korčula / Ante Starčevića 52, HR-20260 Korčula / www.ss-psegedina-korcula.skole.hr / ured@ss-psegedina-korcula.skole.hr