Čitam, a što sa - čitanjem do cilja - što smo postigli

Autor: Ante Biliš, 1. 12. 2016.

Gradska knjižnica Ivan Vidali bila je i ove godine naš domaćin u Mjesecu hrvatske knjige koji smo zaključili istraživačkim projektom  učenika SŠ Petra Šegedina  i mentorice prof.  Maje Šestanović  Čitam, a što sad – čitanjem do cilja. Projekt je predstavljen u Atriju Centra za kulturu 18. studenoga 2016. godine. Detalji događanja nalaze se u prlozima. Uživajte.

Učenici Izborne nastave iz hrvatskoga jezika - III. a ( Mia Petričević, Mia Lozica, Greta Židić, Nina Stanišić, Tina Kapor, Franica Laus, Dario Despot i Marija Roso) istraživali su  čitanje ( Čitanje za školu i život – Zbornik radova, A. Miguel, Povijest čitanja); izradili PP prezentacije; osmslili  pitanja i obradili rezultate ankete Volite li čitati; pronašli lijepe misli o knjigama i čitanju; osmislili  školski pano.

Učenici 1. razreda gimnazije obradili su  čitanje do zadanog cilja:                                               Paula Petković, Od ideje do filma; Sara Daničić,

Od čitanja do pisanja; Šime Stanković,

Čitanje na internetu; Ana Tomić, Interpretativno čitanje.

Učenici 4. razreda gimnazije  Ivana Turković i Damjan Borovina predstavili su svoj rad Postoji knjiga za svakoga.                                                                                                                            Andrej Korica, učenik 1. gazreda gimnazije, cijelu je  pričaonicu obogatio glazbenim čitanjem na akustičnoj gitari. U projektu su sudjelovali i  učenici Medijske kulture.

Čestitam učenicima na izvrsno odrađenom zadatku, a zahvaljujem svima koji su nam u radu pomogli.

Maja Šestanović, prof

O  predstavljanju projekta knjižničarke gradske knjižnice Ivan Vidali rekle su:

Projektom učenika SŠ Petra Šegedina i njihove mentorice prof. Maje Šestanović u petak, 18. studenog, završili smo Mjesec hrvatske knjige 2016. Učenici su nas oduševili kreativnošću, znanjem i idejama. Pokazali su nam pozitivne strane čitanja, prikazali rezultate ankete o čitanju koju su proveli u svojoj školi i uputili nas na niz zanimljivih informacija. Zahvaljujemo se našoj dugogodišnjoj suradnici prof. Maji Šestanović na izvrsno obavljenom poslu, a učenicima želimo još puno ovakvih uspješnih i zanimljivih projekata.

Priloženi dokumenti:
Od_citanja_do_pisanja_2.pptx (443.01 KB)
Od_ideje_do_filma.pptx (9.82 MB)
anketa_o_citanju.pptx (323.40 KB)

Srednja škola Petra Šegedina Korčula / Ante Starčevića 52, HR-20260 Korčula / www.ss-psegedina-korcula.skole.hr / ured@ss-psegedina-korcula.skole.hr